Ofis Dekorasyonu

Ofis Dekorasyonu

Ofis Dekorasyonu 

Ofiste çalışma ortamımızda her zaman rahat bir ortam olmalı. Çalışma stresli bir iştir her ne konuda olursa olsun işyerleri her daim stres vardır. Bu yüzden ofisin dekorasyonunu yaparken bizi bir nebzede olsa rahatlatacak bir ortam hazırlamalıyız. Örneğin ofislerde en önemli unsurlardan biri aydınlatmadır bu yüzden ofisimizde çalışanların dikkatini bozmayacak ve gözlerimize zarar vermeyecek aydınlık bir ortam oluşturmalıyız.

Bunu iki şekilde yapmamız mümkün kapalı ve açık aydınlatma sistemleri mevcut açık aydınlatma sistemleri helkesinde bildiği bir çok yerde bulunan lamba, avize, flora san gibi bir çok çeşitli aydınlatma istemleri mevcut bu aydınlatma sistemleri bütçemizi fazla sarsmayacağından düşük bütçemiz varsa bunları tercih edebiliriz.

Bu aydınlatma sistemlerini bir çok yerde görmemiz mümkün. Bu karşılık kapalı aydınlatma sistemleri ise duvar panellerinin iç kısımlarında kullanılır ve çalışanlara herhangi bir fiziki zarar vermez genelde çok lük yerde kullanılır ve bir hayli pahalıdır. Örneğin Belediye Başkanların odasında, Valilikte, Üst yetkili kişilerin odasında, nikah salonlarında yada toplantı salonları gibi görüntünün hayli önemli olduğu yerlerde kullanılır.

Aydınlatmadan sonra duvar kağıtları yada duvar rengi boyası ve taban kaplamadır. Bunların seçimimde ofise uygun olmalıdır. Örneğin koyu rengi bir duvar kağıdını koyu rengi mobilyalarla kullanmamız pek doğru olmaz ve ortamda sıkıcı bir hava yansıtır. Bunun yerine mobilyalar koyu ise duvar kağıtları açık renkli yada tam tersine mobilyalar açık renkte ise duvar kağıtları koyu renkli seçilmelidir. Zemin için kullanılacak parke ve ahşap seçeneklerinde aynı duvar kağıdı mobilya kombinasyonu gibi uyumlu olmalı bir birbirini tamamlamalıdır.

Ofisteki parkelerin üzerine gelecek mobilyaları ve duvarlara kaplayacak duvar kâğıtlarını birbirine uyumlu seçtiğimizde ofisimiz gayet kullanımlı rahat bir ortam hisse verecektir. Bu nedenle zeminde kullanacağımız parkelerin rengi ile uyumlu bir mobilya mobilyaların renkleri ilede uyumlu duvar kağıtları yada uyumlu boya ile ofisimizi yaşanacak bir yer haline getirebiliriz. Bir ofisi dekora ederken gereken en önemli unsurları doğru seçtikten sonra ofiste çalışanların dikkatini çekecek(bozacak), kafalarını karıştıracak tablolar, evcil hayvanlar yafa özel eşyalara olmamalıdır. Çünkü çalışırken dikkatimizi dağıtacak şeylerden uzak tutmakta fayda var.

ofis dekorasyonu,ofis mobilya modelleri,dekorasyon,2013 ofis mobilya modelleri,en güzel ofis dekorasyonu,mobilya

Yorum Yaz

53 + = 57