Parke Modelleri

Parke bazı ağaçların fabrikalarda makinalarda işlenmesiyle meydana gelen dar ve uzun döşeme çeşididir. Parkelerle genelde yer döşemesinde ve yerden ısınma sistemlerinde kullanılır. Parkeler yapıştırma ve lamine biçimde kullanılır. Her iki biçimde de kullanılacak parkeleri imalatçıların talimatlarıyla kullanmak doğru olacaktır. Döşeme yapılmadan önce su tesisatı varsa döşeme yapılacak yerde kontrol altına alınmalı, ısı seviyesi 15 derece civarında olmalı, son kat boyası hariç her şeyi tamamlanmış olmalı bu ve bunun gibi konulara dikkat edilmeli döşeme yapılmadan önce.

Döşeme işlemi bittikten sonra en az 2 hafta sonra cilalanmalı ve döşeme yapılırken duvar kenarları 1,5 – 2cm boşluk bırakılmalı ve en önemli döşemeyi yapacak kişilerin bu işte uzmanlaşan kişilerden seçilmesi gerekmelidir. Bu işlemler yapıldıktan sonra döşeme yapılan yere konulacak mobilyaların parkeleri çizmesini engellemek için mobilyaların ayaklarının parkelere temasını azalmak gerekir korumak için plastik bacaklarda takabiliriz. Parkeleri temizlemek için elektrikli süpürge ya da hafif nemli bezle silerek temizleyebiliriz. Kesinlik parkeleri su ile yıkamamalıyız üzerine olası su dökülmesi halinde hemen iyice kurutmalıyız.

Belli aralıklar ile cilalayıp ilk günkü gibi parlaklığını koruyabiliriz. Parkelerin aralarına su dökülünce nemlenir ve araları açılır ve yavaş yavaş bozulur. Ya da oda sıcaklığı artar ya da fazla azalırsa bu durumda parkelerin bozulmasına sebep olur. Kontrollü bakım yapılırsa bu açılmaları en baştan fark edip yerlerine yenileriyle değiştirmemiz mümkündür. Ama Kontrol etmeden belli bir süre devam ederse bu durum tüm parkeleri değiştirmemiz gerekebililr. Bunu engellemek için parkelerin bakımını yapmalı ve dikkatli kullanmalıyız. Sürekli ve düzenli bakımını yaptığımız parkelerin ömrünü de uzatmış oluruz.

parke modelleri, 2014 parke modelleri, en güzel parke modelleri, parke fiyatları, yeni parke modelleri, parke

Yorum Yaz

− 3 = 1