Perde Modelleri…

Mümkün olduğu kadar fazla güneş alabilmek için modern yapılarda pencerelerin sayısı hem çok tutulmakta, hem de mümkün olduğu kadar geniş olması istenmektedir. Bundan dolayı da pencereleri dekore etmek önemli bir konu haline gelmiştir. Oda ne kadar tertipli ve güzel olursa olsun, pencere dekoru gerektiği şekilde tamamlanmamışsa, etrafta bir boşluk görünecektir.

Perde acaba neden bu derece önemli bir unsurdur? Çünkü kuvvetli bir ışığı normale indirir. İçlerinin dışardan görünmesine engel olduğundan evin mahremiyetini korur. Dekoratif özellikleri sayesinde de pencere alanını ve çevresini güzelleştirir. Pencerelerin büyüklükleri, odanın döşenişi ve buna uygun tarz, pencereye perde seçilirken göz önüne alınacak hususlardır. İnsan perde seçerken elbette ki kendi zevkini kullanacaktır, fakat yine de bazı kurallara uymak zorunluluğu vardır.

Oturma ya da yemek odaları için asla pencere üstüne takılan perdeler takılmaz. Çok basit ve çirkin görünüşlü kaçar. Yemek salonunu ve oturma odasını uzun, şeffaf ya da birleşik bir bütün olan, içi, tül, dışı kalın kumaştan perdelerle döşemeyi tercih etmelisiniz.

perde modelleri, perde fiyatları, salon perde modelleri

Yorum Yaz

9 + 1 =