Pike Takımları

Pike Takımları
Pike genellikle ev hanımlarının çok sıklıkla tercih ettiği bir yatak örtüsüdür. Takım halinde bulunan pikeler yatak örtüsü ve yastıklara geçirilerek kullanılır. Genelde ev hanımları kendi el işi ile örme işlemi yaparak pike takımı oluşturabilecekleri gibi. Hazır pike takımlarda bulmaları mümkün.

Pike takımları yatak örsünün genelde uçlarına dantel işleriyle örülen şık görüntüler yaratabilirken bezende hazır motifleri yatak örtüsüne dikip kullanmak mümkündür. Eskiden bir çok genç kız evlenirken genelikle bu işlemeleri çeyizinde kendi ördüğü desenli kumaşları kullanırken. Günümüzde her üründe olduğu gibi bu ürünlerinde hazırları çoğaldığından artık pek fazla kişi el örgüsü kullanmamaktadır. Ama el örgülü pike takımın yerini hiçbir şey tutamaz.

Bir çok firma yatak örtüsü ya da nevresim takımı adı altında bu ürün çok farklı desenleri üretmekte ve kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. Bazı ev hanımları eski kullanılmayan kumaşlardan faydalanmak adına kesenlerini ayırıp nevresim takımına yeni bir görüntü yaratmakta ve tamamen farklı bir ürün oluşturmaktadır.

İstediğimiz renk ve desende pike bulmamız mümkün olduğundan seçilecek pike takımın yatak ve yatak odasıyla uyumlu olmasına da dikkat etmeliyiz. Her ürün almadan önce kalitesini kontrol edip eğer bütçemiz el veriyorsa kaliteli ürünleri tercih etmeliyiz pike takımı 50 Liraya da bulmamız mümkün 1000 Liraya da bulmamız mümkün birçok renk desen ve her bütçeye uygun pike takımı bulabiliriz.

pike takımları,en güzel pike takımları,pike fiyatları,pike,yatak örtüsü,yatak örtüsü modelleri,2013 pike takımları

Yorum Yaz

64 − = 56