Retro Tarzı Salon Dekorasyonları

retro-tarzi-salon-dekorasyonlari (3)

Öncelikle retro tarzı salon ne demek onu bilmemiz gerek.Retro tarzı özetle, geçmişin modasının tekrardan moda ve popüler halde olması demektir.Son zamanlarda retro tarzı, gerek modada gerek otomobil ve gerek iç dekorasyonda oldukça rağbet görmektedir.Hatta artık son dönemlerde böyle retro tarzında oteller, restoranlar retro tarzı dekorasyoncularının kapısını çalmaktadır.Bu tarzda olan restoranlarda yemek yemek veya  otellerde kalmanın kişiye vermiş olduğu geçmişin  havası, günümüzle birleştiğinde eşsiz bir haz vermektedir.Ayrıca retro tarzı evlerimizde salonlarımızdaki oturma gruplarımızda, büfelerimizde, dolaplarımızda ve yatak odalarımıza kadar kullanılmaktadır.

Retro tarzı salon dekorasyon fikirleri oldukça zengin ve kapsamlıdır .Retro salon dekore etmek isteyen kişi,yeni eşyalar almadan eski eşyalarını boyayarak veya mum tekniği ile eski gibi göstererek elde edebilirler.Bu sayede salonlarında geçmişten izler taşıyan birer eşya haline getirebilirler. Bu tarzlar insanların kişisel merakı olup evini bu tarzda hazırlayan kişilerin sayısı çoktur. Geçmişin renk uyumunu eşyalarında arayan kişiler bu tarz salon dekarasyonlarını yapmak isterler iseler bu işle uğraşan mobilya mağazalarını ziyaret edebilir ve bilgi alabilirler.

Salon bir ev için önem arz etmektedir. Salonda kullanılan eşyaların rahatlığı , eşyaların şıklığının insanlara güzel görünmesi gibi ayrıntılar önem taşır. Çünkü kişi eşyasını sever ise evinde mutlu olmada bir adım ileriye gidebilir. Salon dekarasyonu yapmak isterseniz , retro tarzı seçmeniz halinde hem sizi farklı kılar, hem de evinizin havasını seçeceğiz retro tarzı renkler ile canlı tutar. Ayrıca salon oturma gruplarını seçerken rahatlığa dikkat ettiğiniz kadar , tarzı da önemlidir. Salonunuza uyumu önem taşır. Hazır salon takımları almaktansa siz kendi retro tarzını yaratabilirsiniz.

Bunun için geçmişi evinizde canlandırabilir, eskiden kullanılan eşyaları günümüze uyarlayabilirsiniz. Bu tarz yapılan salonlarda oturmak insanı geçmiş hatıralara yolculuk yaptıracak ve sizi anılarla baş başa bırakacaktır. Sizde bu şekilde bir salona sahip olmak isterseniz retro tarzı mağazaları tercih edebilir ve geçmişe bir kapı açabilirsiniz. Çünkü günümüze uyarlanan geçmişteki eşyalar keskin çizgileri sayesinde salonunuza ayrı bir hava verecektir. Belki de vaktinizin hepsini retro tarzı salonunuzda geçireceksiniz.

Retro Tarzı Salon Dekorasyonları ResimleriYorum Yaz

86 − 77 =