Salon Dekorasyon Modelleri

Salon Dekorasyon Modelleri

Salon Dekorasyon Modelleri

Salon her evin en çok kullanılan ve en çok görünen yeri olmasından salon dekorasyonun ayrı bir önemi vardır. Misafirlerin ağırlandıkları yerler olan salonlarımız misafirlerimize olabildiğince şık ve düzenli görünmemizi gerekmektedir. Evimizin vitrini olarakta düşünülebilinir. Vitrinde herzaman en şık, en temiz, en süslü v en güzel içerekler olur. Salonlarıda bu yüzden herzaman temiz, süslü, düzenli ve şık tutmalıyız. Örneğin; salona koyacağımız masa, sandalye, sehpa, oturma grubu, tv masası, tablo vb. ürünlerin her birini ayrı ayrı özenle seçmeliyiz.

Salonumuzun güzel görünmesini istiyorsan öncelikle renk uyumunu ve renklere uygun mobilyaları seçmeliyiz. Bunu yapabilmemiz için salon rengi tavan-taban rengklerini önceden bilip mümkünse o renklerle uyumlu mobilyalar almalıyız. Çok şık bir salon istiyorsak renga renk tavan ışıklandırmaları, göz alıcı avizeler, duvarlarda farklı desenlerde süslemeler ve tablolar ve tabi olmassa olmazımız mobilyalar. Genelde çok şık bir salon dekorasyonunda tavan ve duvarlar bayaz olur ve beyaz ağırlıklı salonlar herzaman daha şık bir görüntü yansıtabilir.

Her yıl olduğu gibi bu yılda beyaz ağırlıklı dekorasyonlar ön planda örneğin: Beyaz boyalı duvarlar, kırmızı koyalı tavan yada hareket katmak için bazı bölgelerini beyazla canladırıp tavanı boyayıp tabanı ise yine aynen kırmız ve bayan ile karışık bir hava yansıp boyayabılırız. Bundan sonra mobilya olarakta yine tavan,taban ve salon boyası ile uyumlu kırmızı koltuklar yada beyaz koltuklar bunu seçerken tabandakı kırmızı beyaz uyumunda hangi rengi fazla kullanmışsak az kullanılmış renkli mobilya almalıyız. Taban rengi kırmızı çok kullanılmış ise beyaz koltuklar alabiliriz.

Beyaz koltukların arasına çok büyük olmayan kullanışlı zarif bir sehpa koyabiliriz. Salona hareket katmamız açısından dilerseniz salonun bir iki köşesine bir sehpa ve üzerine birer abajur koyabiliriz. Ya da tavanın tam ortasında aşağı sarkan üçlü avize büyük ve beyaz olması daha şık gösrebilir. Bununla beraber salonumuz tabanında boşta kalan kısıma yada koltuklarların arasında bulunan sehpanın altına beyaz uzun tüvlü küçük bir orta halı atabiliriz. Bununla birlikte son olarak salonumuza koyacağımız tablolar olabilir yada bir kaç aile fotoğrafı nın bulunduğu bir kaç tablo eklememiz münkün.

salon dekorasyon modelleri,salon dekorasyon,en güzel dekorasyon modelleri,dekorasyon örnekleri,dekorasyon

Yorum Yaz

72 − = 70