Salon takım Dekorasyon Önerileri

Arjantin kökenli bir ABD dekorasyoncusu. Yeni ülkesine princeton Üniversitesinde iç mimari ve dekorasyon okumak üzere geldi. Bu okuldaki lisans ve lisansüstü öğrenimlerini birer yılda tamamlayarak, neredeyse bir “harika çocuk” muamelesi gördü. Gerçekten de, temel bilimler alanında “hızlı” okul bitirmenin duyulmadık bir şey olmadığı Amerikan sistemi İçinde bile, dekorasyon öğrenimi standart uzunluğunu daima korur. Yani, bu meslekte kestirmeden gidişe pek rastlanmıyor. Dolayısıyla, Ambasz’ın durumu kesinlikle istisnai sayılmalıdır.

Öğrencilik yıllarından başlayarak grafik    Esas ve endüstri tasarımından sergi düzenlemeye dek uzanan bir yaratım coğrafyasına merak saldı. Asıl ağırlıklı önemini ise,Eiectrom “anti-dekorasyon” diye nitelenebilecek yönelimine borçlu. Ambasz’ın mimarisi sürekli biçimde doğaya referans veriyor; bununla da kalmıyor: Doğayı mimariklaştırıp, dekorasyonu doğalaştırıyor. Binlerce yıllık bir ikilemi yadsıdığını da düşünmek olanaklı. dekorasyon ilk belirdiği dönemden bu yana hep doğanın antitezi olarak varolma yolunu seçmişti. Ambasz’ın ürünleri ise doğayla birlikte vralar. Ama, doğal çevreye uyum biçimindeki o bildik formülle bir ilgileri yok.

Hem doğa Ambasz mimarîsinin bir bileşeni, hem de Ambasz mimarisi doğanın bir bileşeni niteliğinde. Böyle bir tutumla yola çıkıldığında yapı gerçekleştirme şansının ender bulunabileceğini belirtmek bile gereksiz. Bundan ötürü, birkaç gerçek ürün dışında hemen sadece “kağıt mimarisi” ile karakterize olan bir verim Ambasz’ınki.şimdi sizleri onun tarzı salon takımları modelleri ile baş başa bırakıyorum sizde evinizi ambasz tarzı döşemek istiyorsanız galerimize göz atın gerçi ülkemizde satış yapan pek çok firmada “bellona mobilya,kelebek mobilya, ikea mobilya, istikbal mobilya, mondi mobilya” ambasz den ilham alıyorlar tasarımlarda.

salon dekorasyonu, dekorasyon, salon takımları, salon dekorasyon fikirleri

 

Yorum Yaz

+ 62 = 67