Siyah Beyaz Banyo Fayans Modelleri

Renklerin liderleri kuşkusuz siyah ve beyazdır. Hemen hemen herkesin favorisi olan bu birlikteliğin kullanıldığı her alan, her parça kalite ve zarafetin de simgesidir. Giysilerde yılın trendi olan siyah ve beyaz birlikteliği şimdi banyolarda da karşımıza çıkıyor ve siyah beyaz banyo fayans modelleri sayesinde evlerimiz de artık modaya ayak uyduruyor.

Adını İtalya’daki Faenza şehrinden alan fayans gözenekli kırıklara sahip, kalay karışımlı cilası bulunan ve birden fazla pişirilerek oluşturulan seramiğe verilen isimdir. Düzgün bir yüzeye sahip oldukları için ev içi kullanımına uygun olan fayanslar ıslak zemin diye tabir edilen banyo, koridor, antre ve mutfaklarda kullanılırlar.

Banyolarda kullanılan fayansların mat, yarı mat ve parlak olmak üzere pek çok dokusu bulunur. Ancak bu alandaki yer kaplamalarında kayma riskine karşı kaydırmaz özelliği bulunan ürünleri tercih etmelisiniz. Banyo duvarlarında dekoratif bordürler ile birlikte kullanılan fayanslar konusunda sayısız alternatif bulabilirsiniz. Banyolarda farklı bir tarz oluşturan siyah beyaz fayansların döşenmesi kişinin hayal gücüne bırakılsa da en dikkat çekici olanlarının dama tarzı desen oluşturanlar olduğunu söyleyebiliriz.

Siyah Beyaz Banyo Fayans Modelleri ResimleriYorum Yaz

7 + 1 =