Şömine Modelleri 2014

Şömine modelleri kullanılan farklı taş malzemeden, şekil ve ebatlarından dolayı hem fiyat anlamında hem de ortama uygunluğu açısından değişkenlik göstermektedir. Şömine modelleri içerisinde keskin, göze batan modeller olduğu gibi, sade daha çok işlevsel özellikleri ile ön plana çıkan modeller de bulunmakta ve tercih edilmektedir. Büyük villa tipi evlerde oymalı, parlak mermerden ya da granitten yapılan şömineler göz doldurmaktadır. Özellikle bu tarz şöminelerde Limra taşı kullanılmaktadır. Şöminelerde iç hazne genişliği ve havalandırma borusunun uzunluğu ve yeterli ebatlarda olması da önemli ayrıntılar arasındadır.

Dumanın sağlıklı bir şekilde dışarı çıkması, aşırı rüzgar durumunda ya da havalandırmanın tıkalı olması durumda dumanın içe tepmemesi için önlemler alınmalı, gerekli kontroller yapılmalıdır. Şömine yapıldık sonrada hem haznenin hem de havalandırma borusunun periyodik kontrolleri ve temizliği gerçekleştirilmelidir.

Şömine modelleri günümüzde alanı uygun, müsait evlerin çoğunda sadece dekor amaçlı kullanılmakta, hatta birçoğunun dışarıya açılan havalandırma düzenekleri bile bulunmamaktadır. Klasik model mobilya grubuna güzel bir uyum sağlayan oymalı ve ihtişamlı şömineler, mekânın dekorasyonuna gerçek anlamda ihtişamlı bir hava katmaktadır.

Şömine Modelleri 2014 ResimleriYorum Yaz

9 + 1 =