Son Moda Modern Salon Dekorasyonu

Buranın Paris’in zarafetine New York’un cesaretine sahip şehirli bir ev stilini yansıttığını söylüyor dekoratör Demirkut. Haksız da sayılmaz. Monotonluğun olmadığı çizgisiyle, farklı şehirlerin ruhuna sahip bir salon yaratılmış burada. Cam, mermer ve ahşap evin içinde dengeli kullanılan öne çıkan malzemelerden olmuş. Salonda Kornet, Mustafa Ayaz, Oktay Bozkurt, Erhan Hökelek ve Ali Candaş gibi çağdaş Türk ressamlarına ait yağlıboya tablolar ilk göze çarpanlardan. “Özellikle de portre çok seviyorum.

Resim almak yıllardır benim için bir tutku. Keşke daha fazla duvar olsaydı burada,” diyor Ferman biraz hayıflanarak. Şu anda ingiltere’de eğitim gören büyük kızı Nicole (14) de resim konusunda oldukça başarılı gözüküyor. Evin stratejik noktalarında asılı duran en beğendiğimiz tablolar onun imzasını taşıyor çünkü. Evdeki aksesuar seçimlerinde ön eleme yapmak durumunda kalmış. Ev dekorasyonları modern “Daha önceki evlerim daha büyüktü çünkü. Salona sonradan ilave ettiğimiz nişler bu konuda kurtarıcımız oldu,” diye anlatıyor Ferman.

Zara Home, Hiref, Four & More ve Magnolia’dan aldığı aksesuarların yanı sıra yıllar içinde antika pazarlarından topladığı objeler de salona güzel ışıltı katan unsurlardan. “Şu sıralar Jonathan Adler’e takmış durumdayım. Hangi tasarımını görsem hiç kaçırmadan alıyorum,” diyor neşeyle. Evin diğer mekanları da aile bireylerinin karakterleri ve beğenileri göz önünde tutularak farklı temalarda ve renklerde tasarlanmış. Her köşesiyle yaşayan ve kalabalık misafir ağırlamayı seven çifte uygun olarak samimiyet ve konfor üzerine kurulu bir şehir evi yaratılmış burada. Tam da zevkli ev sahibesinin hayalini kurduğu ve iki zevkli ortağın felsefesine uygun türden…

Son Moda Modern Salon Dekorasyonu Resim Galerisi

Sonraki Son Moda Modern Salon Dekorasyonu Resmi İçin Resmin Üzerine Tıklayın.


HOME&WORKS’ü 2013te birlikte kuran dekoratör Mihriban Demirkut ve Sandra Ferman ağırlıklı ev tasarımları yaptıklarını söylüyorlar. Çocuk odaları, kış bahçesi veya sadece banyo bile olabilir bu,” diyor Demirkut Özellikle son ‘tıkları çocuk odaları o kadar malzemeyi mekanda dengeleyerek sıcak mekanlar yaratmak, içinde yaşayacak olan insanların karakterini de göz önünde bulunduruyoruz. Uygun bütçe ile hem şıklığı hem konforu çok rahat yaratabiliyoruz. Bu konuda ikimiz de çok araştırma yapıyoruz çünkü,” diyor Ferman da.

SiYAH RÜYA

Dekoratör Sandra Ferman’ın evinde tablolarla siyahın başrol oynadığı renkli, iddialı ve ışıltılı bir atmosfer yaratılmış

Evdeki her bir mekanın ayrı bir renk dili oldu. Ama dekorasyon bütünlüğünü bozmamak da önemliydi bizim için,” diyor Ferman.

Yorum Yaz