Tablolardaki Resim Sanatları

tablo-modelleri (18)

Bir insanın karakterini yaşadığı mekanlar ve bu mekanlarda kullanılan aksesuarlar ele vermektedir. Tıpkı bir evde sanat galerisi ile ilgisi olan veya ressam olan kişinin evinde değişik tarzda yaptığı tabloları görebileceğimiz gibi.

Tablolardaki resim sanatlarında da o mekanda yaşayanların hayatı hakkında bize kısaca ön sezi olarak bazı bilgiler vermektedir. Ev sahibinin beğeni ve karakterini evin dekorasyonunu her anlamda etkileyen tablolar da olduğu gibi eşyalarınızdaki tarzınız ve kullanılan renklerde karakterinizi bir o kadar yansıtmaktadır.

Tablolardaki resim sanatları çoğunlukla o resmi yapan ressamın yaşadığı dönemin özelliğini yansıtmaktadır. Mesala, Rönesans döneminde yapılan tablolar o döneme ait bilgiler verirken, Osmanlı tarihinde ise Osmanlı kültürünü yansıtan özellikler göze çarpmaktadır. Hatta geçmiş tarihimiz hakkın da bizlere bazı bilgiler bu sayede ulaşmıştır.

Onun için alt tarafı bir resim deyip geçmemeliyiz. Bütün resim tabloların altında bir sanat yatmaktadır. Her zaman tablolardaki resim sanatlarında bir gizlilik vardır diyebiliriz.

Tablolardaki resimleri biçimlendirirken şekil ve dizayn ne kadar önemli ise yerleştirildiği yere göre de önem arz etmektedir.

tablo-modelleri (10)

tablo modelleri, tablo, canvas tablo, modern tablo modelleri, renkli tablo modelleri, tablo

Yorum Yaz

46 − 44 =