TERAZİ BURCU (23 Eylül – 23 Ekim)

Terazi ortamın dengesini korumaya çalışarak adaleti, barışı, uyumu, evliliği, güzelliği ve estetiği temsil eder. Venüs yönetiminde hava grubu burcudur. Mitolojik yönetecisi Adalet Tanrıçası Athene’dir.

23 Eylül’de güneşin Terazi burcuna ilerlemesiyle gece ve gündüz eşitliğini yaşatarak sonbaharın geldiğini bize müjdeler. Terazilerin denge arayışları hayatın her alanında ahenk yaratma arzularını körükler. Asla savaşmazlar barışı ve uyumu adilane yollarla sevgi ve güzellikle çözerler. Dengeli olmaya çalışmaları hak adalet istekleri çoğu zaman karar verememelerine veya çok zor karar vermelerine neden olur. Terazi burcu ikili ilişkileri, ortaklıkları ve evliliğin koşullarını sorgular. İlişkilerde sevgiyi adil bir şekilde kurgulamaya çalışırlar. Sosyal birliktelikler, arkadaşlıklar ve onlarla bir uyum, ahenk içinde sevgiyi paylaşmak en büyük arzularıdır. Bu nedenle dışa dönük bir yaşantıları vardır. Asla yalnız olmak istemezler; her şeyi paylaşarak yapmak isterler. Bu paylaşımcı yönleri sürekli birisinin kendilerini tamamlama arzusunu doğurur. Sanata düşkün ve güzel olan her şeyle ilgilidirler. Dünyayı güzelleştirmek, sevgiyi paylaşmak ve yaymaktır yaşam hedefleri.

Teraziler moda, müzik, resim, hukuksal konular ve diplomasi gerektiren tüm alanlarda çok yeteneklidirler. Bu alanları meslek olarak seçmeseler de hayatlarına hobi olarak dahil ederler.

TERAZİ BURCU (23 Eylül - 23 Ekim)_9.jpg

TERAZİ BURCU (23 Eylül - 23 Ekim)_4.jpg

Yorum Yaz