TERAZİ BURCUNUN DEKORASYON ANLAYIŞI

Sosyalleşme arzusu, arkadaşlarıyla sürekli paylaşım içinde olma ihtiyacı, onları kalabalık şehir merkezine yakın bölgelerde yaşamaya yönlendirir. Zarif, estetik anlayışı çok gelişmiş kişilerdir. Yaşadıkları alanlar kişilikleri gibi uyumlu bir harmoni içindedir. Sevgiye, aşka olan ilgileri renk ve desen seçerken romnatik öğeleri yöneltir onları. Resim yapma yetenekleri veya beğenisi pek çok Terazi’de doğuştan olduğu için ya kendi tablolarını ya da değerli ressamlarının tablolarını duvarlarını süslemek için kullanırlar. Müzik merakı olan Terazilerin ya çaldıkları enstrüman baş köşededir veya iyi bir müzik seti evlerinde yer alır.

Dekorasyonda kumaş seçerken parlak saten ve kadifeyi pastel renklerde kullanmaktan zevk alırlar. Romantik çiçek desenlerini yine pastel tonlarda kullanmayı tercih ederler.

Yaşam alanlarında iri, iddialı mobilyalar yerine zarif detayları olan birbiriyle uyum içinde kibar, zevkli ince hatlı mobilyaları kullanırlar. Arkadaşlarıyla paylaşım içinde olmayı sevdikleri için evlerinin onları davet etmeye uygun büyüklükte olmasına dikkat ederler. Mutfakları yemek konusunda pek iddialı olmadıkları için daha çok estetik yönden güzel dekore edilmiş mekandırlar. Banyoları bir otel banyosu gibi güzel kokulu renkli sabunlar ve parfümlerle donatılmış çok hareketli mekanlardır. Banyolarında bile tabloya rastlamak mümkündür. Yatak odaları sevgiyi eşleriyle paylaşacakları romantik alanlarıdır. Partneriyle eşit koşullarda mekanı paylaşmak ister ve ona olan sevgisini bu mekanda yansıtmak arzusuyla renkli yastıklar, kalp desenli objeler, pastel mavi veya pembe renkli ama parlak dokulu kumaştan örtü ve perdeler tercihleri içindedir.

Çocuk odaları da çok renkli ve hareketli mekanlar olsun arzusuyla zengin oyun alanları yaratırlar ki bu renkli tasarımlarla çocukları arkadaşlarıyla odalarında oyunla sosyalleşsin isterler. Teraziler resim ve müzik yeteneklerini hayata geçirecek hobi alanları için mekan yaratırlar. Bunun için evlerinde fazladan bir odaya daima ihtiyaç duyarlar. TERAZİ BURCU NELERDEN KAÇINMALI Aşırı estetik kaygısı ve mekanlarda estetik denge arayışı bir türlü karar verememesine sebep olur. Sürekli ikili ilişkilerde diplomasi yapmaya çalışması kişiliğinden ödün vermesine sebep olabilir.

EV HEDİYESİ Minik tablolar, sanat eserleri, küçük banyo aksesuarları, zarif takılar…

terazi-burcu-dekorasyon-fikirleri-5.jpeg

terazi-burcu-dekorasyon-fikirleri-3.jpeg

terazi-burcu-dekorasyon-2.jpg

terazi-burcu-dekorasyon-4.jpg

terazi-burcu-dekorasyon-fikirleri-7.jpeg

terazi-burcu-dekorasyon-ornekleri.jpg

terazi-burcu-evi.jpg

Yorum Yaz