tesisat malzemeleri

MUTFAK LAVABOSU: Değişik biçimdedir, ama banyo lavabosu ile aynı teknik özellikleri taşır. Musluklar çoğunlukla duvara gömme batarya biçimindedirler.

REZERVUAR: Rezervuar içinde bulunan şamandıra ile su dengesini sağlar. Şamandıranın bozulması durumunda devamlı su akacak su fazlası troplenden boşalacak ve dayanılmaz derecede rahatsız edici bir ses çıkaracaktır. Şamandıranın deliğini tıkamak ya da kolla bağlamakla sorun giderilir.

Bir sıhhi tesisat malzemesini oluşturan musluklardan, kapama tapalarından, sifondan boşaltma borularına kadar her bütün de bir dizi conta vardır. Contalar çoğunlukla amyantlı malzemeden ya da sert lastikten yani plastikten halka biçimdedirler. Bir conta görev yapmamaya başladığında, damla damla musluktan su akar, bu nedenle evdeki musluk ve bataryalara uygun yedek contalar bulundurulmalıdır.

Özel ve beklenmedik durumlarla karşılaşıldığında kullanmak için bir kenarda her zaman biraz kenevir ipliği, biraz lastik ve amyant parçası yani özel boyutları olan contaların değiştirilmeleri gerektiğinde kesip kullanmak için, amyant parçası gerekir, boru anahtarı, İngiliz anahtarı, vanalar, değişik numaralarda anahtarlar, yapıştırıcı ve biraz sülyen boya bulundurulmalıdır.

tesisat malzemeleri

Yorum Yaz

+ 4 = 7