Türk Ünlülerin Evleri 2017

Tadilat ve dekorasyon aşamasında çok yorulduklarını ancak pek çok şey öğrendiklerini söyleyen çift, özellikle farklı duvar dokuları ve kontrast renk kullanımıyla ne kadar çarpıcı sonuçlar elde edebileceklerini keşfetmiş. Pencerelerinden Ayasofya, Kılıç Ali Paşa Camii, Nuruosmaniye Camii ve pek çok tarihi mekanın görünüyor olması da ev sahiplerine ilham vermiş. Cami duvarlarında ve tarihi mekanların restorasyonunda kullanılan horasan harcı ile salon ve yatak odalarında özel duvarlar ördürerek, bu tarihi dokuyu evin içine de taşımışlar. Kimi duvarları kazıtarak tuğla dokusunu ortaya çıkartmış, biraz modern bir etki yakalamak içinde bazı duvarları brüt beton yaptırmışlar. Dekorasyon aşamasında da genellikle eskicilerin yolunu tutan çift, işin en eğlenceli kısmının kumaş ve renk seçip, kendi zevklerine göre ortaya bir şeyler çıkartmak olduğunu söylüyor.

“Mutfağı yenilerken bu dairenin tarihine ve bu evde daha önce yaşayan, bu mutfakta yemek pişirenlere saygı göstermek ve izlerini bırakmak istedik. O yüzden duvarı kazırken her renk katmanından bir parça bıraktık. Her biri farklı bir yaşantıya ait izleri koruyarak bu mutfağı kullanmaktan büyük keyif alıyoruz.”

“Pencereden bakınca Ayasofya’yı, Kılıç Ali Paşa Camii’ni, Nuruosmaniye Camii’nin minarelerini, Galata Kulesi’ni ve pek çok tarihi noktayı görebiliyorsunuz. Biz de bu dokuyu evin içine taşımak istedik ve hem yatak odasında hem de salonda bu yüzden duvarları cami duvarında kullanılan horasan harcı ile yaptırdık.”

Pek çok eşyayı ikinci el olarak alan ev sahipleri, yatak başlarını da eskiciden almış. Hatta biraz tasarruf yapıp, tek bir yatak başının ayakucunu misafir odasındaki yatak için başlık olarak kullanmışlar. Aydınlatma, Karaköy’den. Hem yatak odasında, hem de salonda görülen soyut tablolar, Serkan Keskintürk imzasını taşıyor. bu tablolar, Keskintürk’ün eşine doğum günü hediyesi olarak aldığı şövale, tuval ve pek çok sanat malzemesini kendisinin kullanmasıyla ortaya çıkmış. i Girişteki Fransız sobası Horhor’dan alınmış.

Çatıya da çıktık!

Kilsan olarak inşaat sektöründe kazanmış olduğumuz 65 yıllık deneyimimize MOYAP çatısı altında iki yeni kiremit ve çatı sistemi markalarımızı da eklemiş olmaktan mutluluk ve heyecan duyuyoruz.

Aynı çatı altında üretmek ve aynı çatı altında sîzlerle buluşmak bize onur verecektir.

Türk Ünlülerin Evleri 2017_5.jpg

Türk Ünlülerin Evleri 2017_9.jpg

Türk Ünlülerin Evleri 2017_29.jpg

Türk Ünlülerin Evleri 2017_16.jpg

Yorum Yaz