Ucuz ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Büyükçekmece Gölü ile Marmara Denizi’ne karşı konumlanan Demir La Vida projesi, günbatımının eşsiz manzarasına ev sahipliği yaparken, dekorasyonu KCC Mimarlık tarafından gerçekleştirilen örnek daire de kullanıcısına işlevsel ve ucuza rahatlık sunuyor.

Yemek bölümünün duvarı, büyük ebatlı ve desen takibiyle arkadan özel olarak aydınlatılan ‘Onyx’ mermer ile kaplanmış.

istanbul’un konut alanında yeni projelere ev sahipliği yapan Büyükçekmece’nin Alkent 2000 bölgesinde yer alan ‘Demir La Vida’ projesi, adını ispanyolca ‘Hayat’ anlamına gelen La Vida’dan almış. Büyükçekmece Gölü ile Marmara Denizi’ne karşı konumlanan yerleşimiyle günbatımı manzarasına eşlik eden proje beş konut bloğundan oluşuyor. Kapsamında açık ve kapalı otopark, basketbol sahası, tenis kortu, çocuk parkı, kapalı yüzme havuzu, hamam, dans odası, kafe, fitness center, otoparklarıyla ticari alanlar, güneşlenme terası, localar, yüzme havuzu, yürüyüş parkuru ve bir amfitiyatro yer alıyor.

Projenin konut bloklarında 12 farklı daire modeli mevcut. Bu ay sayfalarımıza taşıdığımız 3,5+1 odalı, 204 metrekarelik örnek dairenin projelendirilmesi ve dekorasyonu KCC Mimarlık, iç mimar Cem Tanrıkulu tarafından gerçekleştirilmiş. iki çocuklu bir aile düşünülerek tasarlanan dairenin girişinin solunda büyük balkonlu, geniş pencerelerinden bol doğal ışık alan bir salon ile dikdörtgen planlı, bir duvarı füme ayna kaplı mutfak yer alıyor. Koridorun devamında ise misafir tuvaleti, genç ve çocuk odaları, hizmetli odası, giyinme bölümüyle ebeveyn odası ve banyosu yer alıyor. Zemini laminat parke ile kaplı yaşam alanlarından salon, TV üniteli oturma ve yemek bölümlerinden oluşuyor.

Yüksek pencereleri geniş balkona açılan salonun bir diğer kapısından da mutfağa geçiliyor. Salonun yemek bölümünün tek duvarı ışık geçiren mermer kaplanarak, arkasındaki ışık sisteminin mekana ayrı bir görünün kazandırması amaçlanmış. Bu şekilde mekana farklı bir boyut kazandırılmış. Koridorun devamında yer alan genç odası, sabit çalışma masası ve raf sistemleriyle dekore edilirken; sabit raf sistemleri koridorun devamındaki çocuk odasında da kullanılmış. Mekanların aydınlık rengiyle dengelenen mobilyalar özel olarak üretilmiş. Dairenin her bir metrekaresi en işlevsel şekilde dekore edilerek yaşam alanlarının kullanımı dört kişilik bir aile için olabildiğince kullanışlı şekilde kurgulanmış. Ebeveyn odasının giyinme bölümü ve banyosu da hayatı kolaylaştıran ve konfor sunan çözümler arasında yerini almış. Daire; doğal taş kullanımı, doğal ışık ve mobilya çözümleriyle iç mekanlarında olduğu kadar, içinde bulunduğu projenin deniz ve göl manzarasına paralel yüzme havuzlu özel peyzaj düzenlemesiyle de göz dolduruyor.

Mutfak mobilyaları, iç mimar Cem Tanrıkulu tarafından özel olarak tasarlanmış ve Vanucci firmasına ürettirilmiş. Zeminde kullanılan porselen seramik, özel renk ve ebat verilerek Kütahya Seramik firmasına tek bir gövde olarak ürettirilmiş. YAN SAYFADA Ebeveyn odasının mobilyaları iç mimar Cem Tanrıkulu tasarımı ve Birim markasına ürettirilmiş. Aydınlatmalar italyan Artemide ve Birim markalarının koleksiyonlarından seçilmiş. Halı, yine özel üretim. Tablo, Tanju Özelgin koleksiyonlarından. Perdeler, Ser Mefruşat markası ile çalışılmış.

Banyo mobilyaları özel üretim. Vitrifiye ve armatürler Serel markasından tercih edilmiş.

Mimar ..Ebru Erol’un, .iki aile için tasarladığı gri andezitten . inşa edilmiş taş ev Ortakent’te . konumlanıyor. Bu ev rahatlığı, işlevsel kurgusu, ev sahiplerinin aile geleneğini devam ettirerek yıllar içinde topladıkları eşya ve objeleriyle dikkat çekiyor.

Ucuz ev dekorasyonu nasıl yapilir_0.jpgUcuz ev dekorasyonu nasıl yapilir_5.jpgUcuz ev dekorasyonu nasıl yapilir_7.jpgUcuz ev dekorasyonu nasıl yapilir_2.jpgUcuz ev dekorasyonu nasıl yapilir_11.jpgUcuz ev dekorasyonu nasıl yapilir_8.jpgUcuz ev dekorasyonu nasıl yapilir_16.jpgUcuz ev dekorasyonu nasıl yapilir_20.jpgUcuz ev dekorasyonu nasıl yapilir_18.jpgUcuz ev dekorasyonu nasıl yapilir_12.jpg

Yorum Yaz