Ünlülerin ev dekorasyonları

Salondaki mobilyalar mekana özel olarak Make Sense Studio tarafından tasarlanmış ve Proyectos JD7 tarafından üretilmiş. Tasarlanan ve ölçüye uygun üretilen modüllerin malzemesi birbirinin aynı olacak şekilde beyaz lakeden tercih edilmiş ve büfenin üstündeki tablo ile uyum içinde.

Uyum içindeki salonda, The Rug Company için Lorenzo Castillo’nun tasarladığı gül ve lila tonları ile çalışılmış ‘St. Lawrence’ halı, BSB’den. Dekorasyona yön veren iki kanepenin mavi olanı 50’ler italya’sından. Lagur ve Mestizo’dan puf ve yine Mestizo’dan alınan, Gaston y Daniela kumaşla kaplanmış bir çift tekli koltukla eşleştirilmiş. Lagur’dan alınmış ortadaki kristal cam tablalı kahve sehpası eskiden varmış. Arredoluce’den 50’lerin tasarım izlerini taşıyan lambader ve iki koltuk arasındaki yuvarlak tablalı sehpa, aynı anda alınmış.

Seramik ayaklı ‘Manises’ abajur yine Mestizo’dan.

Pembe ve güçlü bir mavisi olan kanepelerin zıt renk şeması tüm ambiyansa yön veriyor 60’lı yılların sonlarında, Madrid’in merkezinde yer alan bir bölgede inşa edilmiş olan bu daire o zamanların bir gerçeği olarak aşırı mekansal bölüntülere sahipmiş. Ne zaman ki evin şimdiki sahipleri olan ve çocukları bulunmayan çiftin yaşam tarzlarına uyacak şekilde mekanlarda bir reform yapma gereği duyulmuş, o zaman Make Sense Studio’dan Ivân Garrido ile çalışılmaya karar verilmiş.

ilk iş olarak, mevcut olan dört oda ve üç banyolu evin; iki oda, iki banyo ve bir ana yaşam odası ortaya çıkarılmak amacıyla tüm duvarları yıkılmış. Oturma ve yemek odalarının iç içe çözümlendiği bu yeni yaklaşım sayesinde hem mekanların birbirine akışkanlığı kolaylaşmış, hem de doğal ışıktan en iyi şekilde istifade edilmiş. Aynı alanı paylaşan bu iki bölüm geniş bir açıklıkla mutfağa bağlanıyor. Evdeki işlevlerin yerine daha kolay getirilebilmesini sağlayan bu yeni düzenleme, ev sahiplerinin çağdaş sanat koleksiyonlarını da rahatça sergileyebilmeleri adına tüm mekanlara nötr bir denge getirmiş.

Aynı zamanda duvarlar ve zeminlerin açık renk ile boyanmış olması tabloların, heykellerin ve Afrikalı maskların güçlü renk şemasının eve liderlik yapmasına da olanak sağlamış. Mobilyaların tarzı birbirleri ile paralellik içinde. 50’li ve 60’lı yıllara ait zamansız tarza sahip bu parçalar, birer renk darbesi niteliğindeki döşemeleri, kilim ve halı koleksiyonları ile bu yaşam alanına damgalarını vuruyorlar.

Ünlülerin ev dekorasyonlarI_3.jpgÜnlülerin ev dekorasyonlarI_0.jpgÜnlülerin ev dekorasyonlarI_7.jpgÜnlülerin ev dekorasyonlarI_2.jpgÜnlülerin ev dekorasyonlarI_9.jpgÜnlülerin ev dekorasyonlarI_1.jpgÜnlülerin ev dekorasyonlarI_4.jpg

Yorum Yaz

− 2 = 6