Ünlülerin Ev İçi Dekorasyonları

OPET Petrolcülük A.Ş’nin kurucuları FiKRET & NURTEN ÖZTÜRK çiftinin yaz tatillerini geçirdikleri Regnuın Escana villası Bodrum’u panoramik gören harika manzarası ile muhteşem bir konuma sahip. Burası, Bodrum’un kendine özgü mimarisi ile 21. yüzyılın teknolojisini harmanlamış bir ev olarak tasarlanmış.

Eğitimcilikten iş yaşamının zirvesine uzanan başarı öyküsüne imza atmış bir çiftin evindeyiz. Yazar Nebil Özgentürk’iin, Fikret ve Nurten Öztürk çiftin hayatını dört yıl önce kaleme aldığı “Opel Mucizesi, Yokuşu Tırmanan kitabında onların başarı dolu hayat hikayelerini okuma fırsatımız olmuştu. Her okuyucunun içinden çok güzel hayat dersleri çıkaracağı, onların yaşam yolculuğunu anlatan samimi ve sımsıcak bir kitaptır bu. Eşi Fikret Oztürk ile birlikte 1992’de Türkiye’nin ilk yerli akaryakıt şirketi OPET Petrolcülük A.Ş.’yi kurmuş Nurten Öztürk.

Şirketin kurulmasından itibaren de her bölümünde görev alarak, liderliğini üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri ile adından sıkça başarıyla söz ettirmiş ve hala da ettiriyor. Akaryakıtın yanı sıra otel ve inşaat sektörleri de Oztürk Şirketler grubu olarak faaliyet alanları arasında. Bodrum’daki Regnum Escana Villas & Boutique Hotel kompleksini 2014’te onların inşaat grubu hayata geçirmiş. “Eşim de ben de Bodrum’u çok seviyoruz. Buradan önce Yalıkavak’taydık. işlerin yoğunluğundan öyle uzun tatiller pek yapamasak da fırsat buldukça Bodrum’a gelmeye çalışırız,” diye anlatmaya başlıyor Nurten Öztürk rengarenk begonvillerle çevrili havuzlu bahçesinde otururken. Arkasında Bodrum Kalesi tüm heybetiyle dekor oluşturuyor.

iş hayatına atılmadan önce lise ve eğitim enstitülerinde öğretmenlik yaptığından bahsediyor kısaca. insanın içine işleyen sıcak ses tonu ve güler yüzü ile çok sevdiği ve yıllarını verdiği öğretmenlik mesleğinin izlerini hala üzerinde taşıyan biri o. 1982’de eşine destek vermek için iş hayatına atılınca kendini bambaşka, adrenalini yüksek bir sektörde bulduğunu söylüyor gülümseyerek. Bu villaya dört yıl önce taşınmışlar. Bodrum Güvercinlik’te inşa ettikleri Bargylia Evleri’nden sonraki ikinci projeleri olmuş Escana Villas. “Şimdi sırada yine Regnum olarak Bodrum’da sürdürdüğümüz ve etap etap teslim ettiğimiz 200 orman evinden oluşan başka projemiz var. Görenler hayranlık duyuyor,” diye belirtiyor. Yörenin dokusuna uygun.

Sinan Kafadar mobilya ve eşyaları organik yaşama saygılı projeler yapmanın Öztürk inşaat olarak ana felsefeleri olduğunu belirtiyor. Tıpkı burada olduğu gibi. Mimar Erdal Tusavul tarafından tasarlanan Regnum Escana Villas, European Property Awards’tan ‘En iyi iç Dizayn’ ve ‘En iyi Karma Kullanım’ dallarında ödül almaya hak kazanmış birkaç yıl önce. Üç katlı 450 m2’lik villanın iç dekorasyonu mimar Sinan Kafadar tarafından gerçekleştirilmiş. Evin giriş katında antre, misafir tuvaleti, salon ve açık bir mutfak yer almış. Buradan aynı zamanda havuzlu geniş bahçeye çıkılıyor. Üst ve alt katlarda içinde süit otel konforunu aratmayan geniş banyoları bulunan Bodrum manzaralı ferah yatak odaları ve sauna konumlanmış.

Malzeme olarak mermer ve ahşabın öne çıktığı evde tüm mobilyalar özel tasarlanmış. “Benim için renklerin uyumu ve gözü rahatsız etmeyen detaylar önceliklidir. Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta da buna çok özen göstermişizdir,” diye belirtiyor Öztürk. Toprak tonlarının hakim olduğu salonda açık meşe zemin tercih edilmiş. içinde şöminesi ile burası yazkış yaşamak üzerine kurulmuş bir ev. “Evde geniş mutfak severim. Mutfak ve yemek odasının birbirine böyle geçişli olmasını özellikle tercih ettim. Böylece iki bölüm arasında interaktif bir alan yaratılmış oldu,” diye belirtiyor. Duvarları renklendiren eve özel yapılan tablolara

Üst kattaki ebeveyn odasının tavanı ahşap çıtalarla hareketlendirilmiş bazı yatak odalarında kendi çektiği fotoğraflar eşlik etmiş ev sahibesinin. “Beni en mutlu eden ve rahatlatan hobim fotoğraf çekmek. Doğa fotoğrafları ve daha çok makro çalışıyorum,” diyor. Vakit buldukça şiir yazmayı da ihmal etmiyormuş. Eşinin golfe meraklı olduğunu söylüyor. Bodrum’daki golf kulüp en sık gittikleri adreslerdenmiş bu yüzden. O da yıllardır yaptığı uzun yürüyüşler ve vazgeçemediği yüzme sayesinde formunu korumayı başarmış. Bu evin en keyifli zamanlarının iki oğlu, kızı ve torunlarının bir araya geldiği dönem olduğunu söylüyor gözleri parlayarak. 45 yıldır eşiyle işe giden biri olarak buraya girer girmez tüm yorgunluğu geride bıraktıklarını anlatıyor. Hele bir de çıplak ayak çimenli bahçede yürüdüğü zaman… Dünyanın neredeyse dörtte üçünü eşiyle yıllardır gezdiklerini ama Bodrum’a ayak bastıkları an duydukları huzurun bambaşka boyut aldığını belirtiyor. Yokuşu tırmanan iki başarılı ömrün belki de en keyifli durağı burası.

Opet Mucizesi Yokuşu Tırmanan Ömür

Gazeteci, yazar Nebil Özgentürk tarafından kaleme alınan anı, söyleşi ve belgesel niteliğindeki kitap, uzun yıllarını öğretmenliğe adayan Nurten ve Fikret Öztürk çiftinin öyküsünü anlatıyor. Kitapta yer alan anı, fotoğraf ve mektuplar yine Nebil Özgentürk tarafından bir filme dönüştürülmüş. Tiyatro sanatçısı Selçuk Yöntem’in seslendirdiği, kitapla birlikte hediye edilen 35 dakikalık belgesel film, okuyucuya bu hikayeyi bir de görsel açıdan anlatıyor. OPET’in 20’nci yılı onuruna hazırlanan kitabın satışından elde edilen tüm gelir LÖSEV’e bağışlanmış.

Ünlülerin ev içi dekorasyonları_3.jpgÜnlülerin ev içi dekorasyonları_2.jpgÜnlülerin ev içi dekorasyonları_5.jpgÜnlülerin ev içi dekorasyonları_6.jpgÜnlülerin ev içi dekorasyonları_10.jpgÜnlülerin ev içi dekorasyonları_4.jpgÜnlülerin ev içi dekorasyonları_1.jpg

Yorum Yaz