Ünlülerin ev içi dekorasyonu

İkiz kızlarıyla yaptığı Rilden Alaçatı’da yazı geçirmeyi planladığı yeni evine bir güne dönmüş. iTÜ Ekonomi Bölümü
kariyerine sağlık sektöründe devam etmeye karar vermiş. İngiltere’de Lıverpool Üniversitesi’nde toplum sağlığı ve sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam alışkanlıkları üzerine yüksek lisans çalışmaları yapmış. Çocukların sağlıklı beslenmesi üzerine de iki kitabı var. Bunlardan Neşeli Tabaklar geçtiğimiz ay piyasaya çıkmıştı.

“Üçüncüsü de yolda,” diye anlatmaya başlıyor evinin verandasında. Yakında bir televizyon kanalında ‘sağlıklı beslenme ve kadın olmak’ üzerine bir programa başlayacağını ve konusunda başarı hikayesi yazmış konuklan ağırlayacağının haberini veriyor. “Stüdyom buranın ve istanbul’daki Kemer Country’deki evimin mutfağı olacak büyük ihtimalle, diye belirtiyor. Çocukluğundan

“Ben de bebeklikten itibaren çocuklarımı sağlıklı besinlere yönlendirdim. Kitaplarımdaki her bir tarif güvenilirdir, mutfağımda yapmadığım, çocuklarımda denemediğim hiçbir tarife yer vermedim. Yazdığım her şeyi araştırır ve tecrübe ederim.” beri en çok vakti mutfakta geçirirmiş. “Yemek yapmak benim için sevgiyi paylaşmakla eş değerde. Sağlıklı yemek kavramı ailemden geçti. Annem harika yemekler yapar. Bizim evde yemekler lezzetli ve sağlıklı oldu hep. Sağlıklı beslenme ve yemek tarifleriyle ailelere ulaşmayı hedefliyorum bu televizyon programım sayesinde. işin temelini doğru atmak çok çok önemli. Bu yüzden bebeklikten başlayarak çocuk beslenmesini önemsiyorum,” diyor.

Veryeriler inşaat tarafından yapılan eve iki yıl önce taşınmış Güngör. Mimar Didem Veryeri’nin yaptığı ev çizimlerini ilk gördüğü anda hayran kalmış. “Alaçatı dokusuna uygun içi modernize edilmiş böyle bir ev hayal etmiştim zaten kendime,” diye anlatıyor. 190 m2’lik iki katlı evin üst katında üç yatak odası, üç banyo alt katında havuzu gören bir salon.

Verandadaki mermer masa italdeko’dan ve Emmanuel Gallina tasarımı. Üzerinde cam vazo ve içinde taze ayçiçekleri yer almış. Kimono, Zeynep Tunuslu, sandalet, Dolce&Gabbana. Begonvillerle bezeli verandanın zemininde doğal taş tercih edilmiş. verandaya açılan bir mutfak, misafir tuvaleti ve bir oda daha yer alıyor. Dekorasyonda ağırlıklı îtaldeko’dan seçilen Paola Navone, Roberto Barbieri, Rodrigo Torres, Mareel Wanders ve Mario Mazzer gibi önlü Italyan tasarımcıların mobilyalarını tercih etmiş Güngör. “Ben evde az ve öz aksesuar seven biriyim. Yaşadığım mekanlarda özellikle de yazlık evlerde kalabalık görüntü bana göre değil. Evim bu anlamda tam hayal ettiğim gibi oldu,” diyor. Salonun beyaz duvarlarına yer yer Alaçatı’mıı lokal taşı ile örülü duvarlar eşlik etmiş. Evin zeminindeki çam da buraya sıcak bir görüntü katmış.

Oturma grupları renkli kumaş ve üzerindeki ikat desenli yastıklarla mekana dinamik bir enerji kazandırmış. Evdeki aksesuarların çoğunu yaptığı yurtdışı seyahatlerinden aldığını belirtiyor Güngör. Bunlardan biri beyaz patine sehpanın üzerinde duran Milano’dan taşıdığı turkuaz at başı heykeli. Her yıl mutlaka gittiği ve çok sevdiği Brezilya’dan da obje ve aksesuar varmış burada. Evde en önem verdiği mekan mutfak olmuş. Burası için italdeko’dan ada üniteli modern tasarımı ile öne çıkan bir mutfak seçmiş. “Kılık kıyafette o kadar değil ama yaşadığım alanda önemli tasarımcıların ürünlerini görmeyi seviyorum galiba. Ahşap ve volkanik taşlı bu Carlo Colombo tasarımı mutfak gibi,” diyor. Peki, bir ev günü nasıl geçiyor onun?

“Bol bol sağlıklı yemekler üzerine araştırmalar yaparak ve mutfağımda değişik tarifleri deneyerek tabii. Her gün mutfağımda 34 saat vakit geçiririm. Bu aynı zamanda benim için ilerideki programıma da güzel bir hazırlık oluyor. Gelen konuklarıma her zaman yemekleri ben yapmışımdır. Bu yüzden mutfak estetik olduğu kadar son teknolojik donanıma da sahip olmalıdır benim için,” diyor. Doğal olarak Alaçatı’nm pazarı en uğrak adreslerinden. “izmirliyim. Çocukluğum buralarda geçti. Hala aynı alışkanlıklarım devam ediyor,” diyor gülerek. Çocukluğundan beri düzenli spor yapması ve dans etmesi de onun formunu korumasında önemli rol oynamış. “Her sabah mutlaka bir miktar saf zeytinyağ içmenizi ve avokadoyu yaşamınızdan hiç eksik etmemenizi öneririm. Aldığım gıdanın şifasının içinde olması benim mottom. Bakıma içten başlarsanız dışardan da başarı kaçınılmazdır,” diyor. Ve bunu da sağlıklı ve çok fit gözüken fiziği ile kanıtlamış gözüküyor.

Sibel Güngör, Alaçatı’daki yazlık evinin dekorasyonunda italyan tasarımcıların başrolde olduğu renkli seçimler yapmış.

Ünlülerin ev içi dekorasyonu_2.jpgÜnlülerin ev içi dekorasyonu_14.jpgÜnlülerin ev içi dekorasyonu_17.jpgÜnlülerin ev içi dekorasyonu_5.jpgÜnlülerin ev içi dekorasyonu_22.jpgÜnlülerin ev içi dekorasyonu_25.jpgÜnlülerin ev içi dekorasyonu_6.jpg

Yorum Yaz