Villa Bahçe Süsleri

bahce-susleri (3)

Hangi ölçülerde, hangi büyüklükte villa tipi bahçeniz var ise ne olursa olsun, bahçe yalnızca seyredilecek, bakılacak bir alan değil, içinde yaşanılacak, havası ve güzelliği paylaşılacak bir ortamdır. Dolayısı ile küçük bir bahçede, büyük ağaçlar bulunmamalı, küçük ağaçlar ile çalı kümeleri arasında bir denge oluşturulmalıdır.

Bahçe tam bir kare biçiminde ise ya da kareye yakın bir biçimde ise en uzak köşelerden birine bademağacı, dışbudak, elma, mürver gibi bir ağaç dikilebilir. Hatta ağacın yapraklarını döken bir cinsten olması tercih edilmelidir. Böylece mevsim değişiklikleri ağaçtaki değişmeler aracılığı ile izlenir.

Villa bahçe süslerinin, bahçenin tam ortasında düzensiz biçimli bir havuz ve bu havuza fon oluşturacak çalı kümeleri düzenlenir, önde ise bazı bölümleri ayırmak için mevsim çiçeklerinin oluşturduğu fırça çalısı fidanı gibi kırmızı bir renge büründürebilirsiniz.

Eğer kırmızı renge karşıt olarak tam zıt köşeye koyacağınız mor salkım fidanı ile değişik bir tarz yaratabilirsiniz. Lemongrass ile farklılık yaratarak villa bahçe süsleri nin oluşturduğu bir çiçek tarhı ya da yüksek olmayan bir lüksür yerleştirebilirsiniz.

bahce-susleri (1)

 

villa bahçe süsleri, bahçe süsleri, bahçe mobilyası, bahçe, bahçe dekorasyonu, bahçe düzenlemesi

Yorum Yaz

− 5 = 4