Vintage yemek odaları

vintage-yemek-odalari (4)

Evlerde yemek odası bulundurma kültürü her ne kadar Avrupa’dan gelmiş olsa da ülkemizde de artık iyice yaygın hale gelmiş hatta yaşam tarzımızın bir parçası halini almıştır. Her evde bulunan yemek odaları bir çok modelde karşımıza çıkmaktadır. Klasik tarz , sade retro tarzı , kişiye özel tarzlar ve vintage yemek odaları sadece bir kaçıdır. Vintage yemek odası demek geçmişin çizgisi ile günümüzün tarz ve stilini ustalıkla bir arada bulundurmaktır. Vintage yemek odaları beyaz ile kahve en çok tercih edilen renktir. Elbette ki bu iki renk tek başına kullanılmamaktadır.Buna örnek olarak beyaz renkte olan bir konsol ile bej masa pembe kumaş ile kaplı ve masa ile aynı renk sandalyeler. Tabi ki bu kullandığımız pembe rengini türlü renkler ile özelikle de canlı ve sıcak renkler ile harmanlayabiliriz. Kahve renginin hakim olduğu yemek odamıza krem ile yeşili kombinleyebiliriz. Burada unutulmaması gereken kahve rengi ile turkuazın uyumundaki asalettir.

Vintage yemek odalarına anneannenizden veya babaannenizden kalma veya sizin kendi eski konsol, sandalye büfelerde üzerlerinde itina değişikler yapmakla vintage modasına uygun hale gelecektir. Son dönemlerde bu tarz özel oda tasarımcılarının vazgeçilmez modasıdır.Yemek odaları odaya uygun masa seçimi de önemlidir. Bazen renklerinin uyumunu daha iyi yansıtması açısından yuvarlak masa tercih edilir. Bazen kare, bazen oval , bazen de dikdörtgen seçimi yapılabilmektedir. Bu tamamen hangisinin odayı daha iyi yansıtacağına bağlıdır. Elbette sizin seçiminizde bunu belirleme önemli rol oynar.

Konsolun,  büfe tarzı  gümüşlüklerin içini ve üstünü süsleyen aksesuarlarda yemek odanıza vintage odaları havası vermektedir. Yemek odası duvarlarına  asılan çerçeve ve tablolarda odanın güzel görünümüne ayrı bir şıklık katmakla beraber , bu aksesuarların odanın çizgisine uygun seçilmesi çok önemlidir. Yemek masasının tam üzerine takılan avizelerin aydınlatması da odanın görselliğine  katkı da yardımcı olmaktadır. Bu şekilde kurulu olan bir odada yemek yemenin tadı ve huzuru farklı olmaktadır. Sizde yemek odanızı bu şekilde tasarlayarak mutfağınızda yaptığınız yemekleri afiyetle yiyebilir ve odanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Vintage yemek odaları ResimleriYorum Yaz

− 2 = 6