vitrifiyeler

Sağlık donanımının vazgeçilmez öğeleri olan lavabo ve küvetleri, ölçüleri ve kapladıkları yerler açısından daha ayrıntılı bir biçimde incelemek gerekmektedir. Piyasada satılan lavaboların en çok görülen ve kullanılan tipleri, duvara oturtulan lavabolar ve ayaklı lavabolardır. Altlarındaki borular bazen açıktadır, bazen de saklıdır. Boruları açıkta olanların görünüşleri pek hoş olmamakla birlikte, tıkandıkları zaman açılmaları daha kolaydır. Özellikle çocuklu evlerde lavabolar çeşitli nedenlerle sık sık tıkanabileceği için, bu modeller tercih edilmelidir.

Ayaklı lavabolar daha güzel görünüşlü olmakla birlikte, açılmaları ve onarılmaları güç olduğundan çocuklu evler ve aşırı dalgın yetişkinler için pek uygun değildirler.

Ayaksız, duvara oturtulan lavaboların altındaki boruların görünmesinden hoşlanmayanlar için bir çözüm yolu, lavabonun altına ahşap bir dolapla kapatmaktır. Bu dolap hem boruların görünmesini önleyecek, hem de içine boruların çevresine yaptırılacak raftan, sabun, deterjan, lavabo açacağı gibi vb. şeylerin yerleştirilmesinde yararlanılabilecektir. Bu arada ayaksız lavabonun yerden yüksekliğinin 80 santimetre olduğunu da belirtelim.

Lavabonun rahatça kullanılabilmesi için bazı özelliklere uyması gerekir. Bunların başında yeterince geniş olması gelmektedir. Çevreye ve yerlere su sıçratmadan baş yıkamaya gerektiğinde bir iki küçük çamaşırın yıkanmasına elverişli olmalıdır.

vitrifiyeler, vitrifiye

Yorum Yaz

− 2 = 1