WALTON HOTELS İSTANBUL

Her iki otelimiz de tarihi ve önemli turistik noktalara yürüme mesafesinde. Bu durum da tabii ki gelen turistlerin otellerimizi tercih etmesinde önemli bir rol oynuyor. Bunlara ek olarak, her iki otelin de bulunduğu bölgeler halen büyük bir renovasyon içerisinde. Örnek olarak GalataKaraköy bölgesi, son yılların en popüler semtlerden biri haline geldi ve özellikle de GalataPort projesinin tamamlanmasının ardından bu bölgenin hem yerli, hem de yabancı turistler için çok daha önemli bir çekim merkezi olacağına inanıyoruz.

Keza yine aynı durum Sultanahmet bölgesi için de geçerli. Ancak bu bölge her ne kadar ağırlıklı olarak yabancı turistler tarafından tercih edilse de yerli turistlerin henüz bölgenin eşsiz Osmanlı dokusunun ve mahalle kültürünün farkına vardığını düşünmüyoruz. Ama bu bölgenin de önümüzdeki yıllarda aynı GalataKaraköy hattı gibi yükselen bir değer olacağına inanıyoruz.

Otelleriniz ile hangi açılardan farklılık yaratmak istiyorsunuz?

Walton Hotels markası olarak farklılık yaratmak istediğimiz temel nokta, servis kalitesidir. Evet, bu belki turizm sektöründe kulağa çok klişe gelen bir cümle olabilir; fakat Walton Hotelleri’nde ekip olarak, misafirlerimizden gelen hemen hemen hiçbir talebe “Hayır, dememek için canla başla ve gecegündüz çalışıyoruz. Bu üstün servis ve hizmet kalitesini çok kısa zaman içerisinde belirli bir standarda getirdiğimizin en büyük kanıtı ise, her iki otelimizin de tripadvisor. com ve booking.com sitelerinde yer alan istanbul’daki en yüksek notlu rating puanları ve yorumlardır.

Özellikle Galata otelimizin terasında deneyimli şef Hakan Akıcı’nm terasrestoran ve lounge’u ‘Simple’ bulunuyor. Bu mekandan akşamüstleri, Haliç ve Galata Kulesi manzarasına karşı güneşi batırmak hakikaten çok keyifli oluyor. Otellerinizin hangi noktalarda ortak, hangi noktalarda da farklı olmalarını istediniz? Ve bu farklılıkları nasıl yakaladınız?

Otellerimizde en fazla öne çıkan ortak özelliklerden biri, tüm odalar için farklı versiyonlarda özel olarak çizilmiş yağlı boya tabloların bulunması.

Mesela Galata otelimizde, bu bölgenin bohem ruhunu yansıtan, beş farklı sanatçı tarafından yaratılmış, farklı versiyonlarda, toplam 30 adet kadın siluetli, dev yağlı boya tablolar bulunuyor. Birçok misafirimiz bu tabloları satın almak istiyor, hatta otelimizde kalmayan bir italyan beyefendi bile bize italya’dan mail atarak bu tablolardan satın almak istediğini belirtti.

Sultanahmet otelimizde de yine bu tarihi yarımadanın ruhunu yansıtan ve her oda için Sanatçı Naz Sirmen tarafından özel olarak çizilmiş, çağdaş Osmanlı yağlı boya tablolar yer alıyor. Naz bu seriyi yaratırken, renkli hayat hikayeleri

Eşsiz deniz manzarasına sahip Walton Hotels

Sultanahmet’in iç ve dış mekanları olan Osmanlı devlet büyüklerinden esinlenmiş.

Restorasyon, iç mimari ve dekorasyon konularında kimlerden destek aldınız?

Her iki otelimizin de proje mimarı Kutval Designs Mimarlık Ofisi; uygulamacı mimarlarımız ise, Model Pro firması. Yani iki farklı firma ile çalıştık. istanbul dışında da bu zinciri devam ettirmek istiyor musunuz?

Evet, böyle bir planımız var. Fakat neresi olacağı ile ilgili şu an için kafamızda net bir lokasyon yok.

WALTON HOTELS İSTANBUL_4.jpgWALTON HOTELS İSTANBUL_1.jpgWALTON HOTELS İSTANBUL_0.jpgWALTON HOTELS İSTANBUL_2.jpgWALTON HOTELS İSTANBUL_7.jpgWALTON HOTELS İSTANBUL_5.jpgWALTON HOTELS İSTANBUL_6.jpgWALTON HOTELS İSTANBUL_3.jpg

Yorum Yaz