Yasemin Ve Serkan Keskintürk Çiftinin Evi

İZLERİ SİLİNMEDEN

Yasemin ve Serkan Keskintürk çiftinin Tophane’de, doku ve renk zıtlıklarıyla özgünleştirdikleri dairelerindeyiz. Çift, tarihi bir binada yer alan ve içine girilmez halde bulup, kendi çabalarıyla renove ettiği evde, geçmiş ev sahiplerinin izlerini koruyarak yeni bir yaşama başlamış.

İstanbul’da tarihin izini sürmek ve geçmiş yaşamlarla bağ kurmak için, Beyoğlu şüphesiz en doğru bir adres. Hem bu fikirle, hem de şehri en canlı olduğu noktada yaşama isteğiyle genç çift Yasemin ve Serkan Keskintürk’ün arayışı, Tophane yokuşunun hemen bitişindeki bu daireyi bulmalarıyla noktalanmış. Bulduklarında neredeyse içine girilmez halde olmasına rağmen bu evden vazgeçmeyip, keyif alabilecekleri bir yaşam alanı yaratmak için çabalayan çift, tamamen kendi zevkleri ve araştırarak öğrendikleri detaylarla evi renove etmiş ve dekorasyonunu tamamlamışlar. Hollanda’da doğup büyüyen ve eşiyle tanıştıktan sonra Türkiye’ye yerleşen Yasemin Keskintürk Gayrimenkul Geliştirme Uzmanı. Eşi Serkan Keskintürk de tekstil sektöründe çalışıyor. Ancak her ikisinin de sanat ve tasarıma olan merakı, özellikle evlerini dekore etme aşamasında kendilerine çok yardımcı olmuş. Aslında Büyükçekmece’de oturan çift, hem iş hem de sosyal yaşamlarında rahat etmek için, Beyoğlu civarında küçük de olsa tarihi dokusu olan bir evlerinin daha olmasını istemiş. >

“Renk ve dokularla kontrast yaratmanın ne kadar etkileyici olduğunu, ikinci el bir eşyanın yenilenerek bambaşka bir etkiye sahip olabileceğini, biz de evi dekore ederken öğrendik. Aslında eğlenceli bir süreç geçirdik.”

Ev sahipleri, tüm perde ve döşeme kumaşlarını İMÇ’den almışlar. Her biri desenli olsa da ortak renkleri içeren kumaşlar seçerek uyum yakalamaya dikkat eden çift, salondeki kanepeyi ikili ve tekli koltuğu marangoza birleştirterek hazırlatmış. Sehpanın altı da eskiciden alınmış ve üzerine mermer kestirilmiş. “Cicim” diye bilinen halılar, Cağaloğlu’ndan alınmış. Tavan aydınlatması Karaköy’den.

Ev sahipleri, mutfağı neredeyse tamamen yenilemiş. Ama buna rağmen, geçmiş yaşamlarla aralarında bir bağ kurmak amacıyla ‘ bir duvarda önceki ev sahiplerinin her birinin nak için farklı renk katmanların bırakmışlanlDJ|prın|bir kısmına çini seramik döşenmiş. ZemEdeki eski çiniler de sökülmemiş.

Yasemin Ve Serkan Keskintürk Çiftinin Evi_27.jpg

Yasemin Ve Serkan Keskintürk Çiftinin Evi_13.jpg

Yorum Yaz

43 − = 40