Yatak Odası Perdeleri…

Yatak odaları için en uygun perde modeli romantik tarzda olan perdelerdir. Yatak odasında gerçekten romantik bir hava yaratılmak isteniyor ise bu ideal bir model sayılabilir. Saydam bir kumaş ya da tülden yapılabilir. Farbalalar da ilave edilebilir. Her iki yandaki bantlarla büzülerek toplanır. Korniş perdelerin kendi kumaşı ile dekore edileceği gibi, döşemelik ağır kumaşla da yapılabilir.

Yatak odasına kullanacağınız diğer perde modeli ise ağır perde modelidir. Yatak odalarında ağır görünüşlü bir perde arzu edenlere salık verilecek bir model. Korniş ve dış perdeler kadife, ağır saten gibi değerli kumaşlara sutaj aplikten ayrı olarak ipek püskül ya da ponponlar çepeçevre dikilir. İç perde ise saydam bir kumaştan yapılır. Perde et6eği çift sıra bordürle basılır.

Diğer perde modeli ise hafif perdelerdir. Bu orijinal ve hafif perde yatak odasında kullanılabilir. Kısa, saydam ve oldukça zengin görünüşlüdür. Ağır korniş yerine halkalardan yararlanılarak pirinç veya alüminyum bir çubuk ray üzerinde kullanılabilir. Bu tür perdeler hafifliklerinden dolayı özellikle çocuk odalarında da çok sık olarak da kullanılmaktadır.

yatak, perde, perde fiyatları, yatak odası

Yorum Yaz

63 − = 59