Yemek odasının şık dekorasyonu

yemek-odasi-dekorasyonu (8)

Yemek odası aslında eskiden hiç mevcud olmayan bir odadır. Yemek odası derken sözsüz ki, insanın ağlına ilk gelen salonlardır. Ama aslına bakarsak genel olarak yemek odası her hangi bir özel oda değil. Bu oda gibi mutfağı ya da salonun oturma odasını kullanmak da mümkündür. Ama son zamanlarda oluşan modern yaşam tarzının benimsediği “yemek odası” fikri genellikle misafir odası  (salon da denir) diye ayırdığımız en büyük oda  için üretilen konsol, vitrin ve masa sandalye den oluşan mobilya grubuna yemek odası deniyor.

Şık yemek odaları için yapılması gereken öncelikle yemek odasının tüm oda ile uyumunu sağlamaktır. Bu uyum sayesin de yemek odası hem şık hem de göze hitap eden bir görüntüye ulaşabilir. Bunun için yapılması gereken tüm odanıza göre hareket etmektir. Çünkü yemek odaları genellikle salonda yer aldığı için salonun modeli ile uyumu çok önemlidir.

Evinizi çiçeklerle süslemeye de özen gösterin ve özellikle canlı çiçekleri tercih etmeniz öneriliyor. Yemek odasına sıcaklık ve şıklık katmak için buranı mumlarla süslemeyi de tercih etmelisiniz.

yemek-odasi-dekorasyonu (28)

yemek odası, yemek odası dekorasyonu, dekorasyon, ev dekorasyon modelleri, dekorasyon fikirleri

Yorum Yaz

+ 40 = 41