YENİ BOYA BADANA RENKLERİ POZİTİF RENKLER

Evinizin küçük ya da büyük olması fark etmez, birkaç basit renk dokunuşu ile taptaze yaz atmosferleri yaratabilirsiniz. işte sezonun trend renklerinden bir seçki ile karşınızdayız.

Yaz kendini tam gaz hissettiriyor. Ve bu pozitif enerjiyi hissetmenin en pratik yollarından biri de evlerimizde sezonun trendleri olan renklere göre yenilikler yapmak…

Mavinin içine serpiştirilmiş kızıl çakmak taşı tonu, sıcak ve cool toprak tonlarının karışımını deneyin. Bu yaz paletinin en ideal eşleşmelerinden birini gerçekleştirmiş olacaksınız ve sonuçtan kesinlikle memnun kalacaksınız!

Bu yaz Pantone renkleri pastel yollara sapmayı hedefliyor.

Topraksı nötr renkleri, yumuşak griler, nane yeşilleri ve cool maviler ile buluşturmak çok trend!

TAŞ GRiSi

1 Tonuna takılmaksızın bu zamansız renk, bir mekandaki elemanların hatlarını yumuşatır. Tekstillerden aksesuarlara, duvar boyalarından mobilyalara bu birleştirici özellikteki grileri uygulamak düşündüğünüzden daha kolay!

2 Bu mavi tonlarını içeren gri, modern estetik anlayışı ile tasarlanmış mutfak dolapları ile güzel eşleşebilir. Bu tonu ahşap elemanlarla ve mat siyah aksamlarla tamamlayabilirsiniz.

3 Yatak odasında doygun gri tonlarını, pembe tonlu drapeler ve sıcak ahşap mobilyalarla yumuşatabilirsiniz. Dilerseniz mat siyah mobilya veya aksesuarlar ile maskülen estetik anlayışına katkıda bulunabilirsiniz.

GULKURUSU RENGi

1 Yaşam odasının duvar yüzeyi ya da aksesuarlarında kullanılmış olması fark etmeksizin, ortama hakim bu renk, mekanda otoriter bir hava yaratma gücüne sahiptir. Özellikle de dokulu yüzeylerle bir araya geldiğinde…

2 Mesela seçeceğiniz gülkurusu tonunu, bembeyaz tezgah arası duvar ve beton bir tezgah ile eşleştirebilirsiniz.

3 Bakır ya da gold gibi sıcak metalikler, bu renk paletinin etkisini daha da yükseltir.

Diğer taraftan, dokulu ahşap parçalar ve doğal ketenler görüntüye daha organik bir hava katar.

5 Bu renk yatak odasında da sorunsuz olarak görevini yapar. Özellikle de yatak nevresimi olarak kullanıldığında. Bu mükemmel tablo, nevresim kasıtlı olarak hafif kırışık bırakılmışsa daha da etkileyici görünür.

Aynı tonu, zıtlık yaratan kendi tonları ile eşleştirebilirsiniz. Taş grileri ve maviler en iyi sonucu verecektir.

NANE YEŞiLi

1 Yeşilin bu pastel tonu, içerdiği açık gri temalarıyla serinlik ve dinginlik duygularını çağrıştırır. Mutfak ve yatak odaları başta olmak üzere iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2 Nane yeşilini daha belirgin kılmak istiyorsanız, garantili bir yol olan beyazsiyahrenk üçlemesine başvurun.

3 Nane yeşilini canlı ve enerjik kılmak için ise, onu limon sarısı ve pastel mavilerle buluşturun; çıkan etkiye inanamayacaksınız!

GOK MAViSi

1 Bunun gibi insanı bir çırpıda ele geçiren bir rengi mekan tasarımına katmamak çok zor olmalı! Gerçeği söylemek gerekirse, özellikle daha mütevazı parçalar üstünde çok daha uygun olacaktır.

2Rustik bir yatak odasında mavi tonu, ahşap yüzeyler, beyaz bir fon ve aralara serpiştirilmiş canlı bir yeşillik, saksıların da natürel tamamlayıcısıdır.

3 Grimsi mavi tonu, tanımlayıcı boyutu ile uygulandığı üniteleri gerisindeki beyaz fondan iyice ayırarak ön plana çıkarabilir. Tüm mekanın estetiğine katkıda bulunurken doğaçlama olarak zemin karolarının da tamamlayıcısı olur.

YUMUŞAK LiLALAR

Her ne kadar gülkurusu renginin sert bir vuruşu niteliğinde de olsa, bu dinlendirici ton ‘modern zarafet’ kavramını olabilecek en iyi düzeyde temsil eder.

Çiçeği hatırlatan bir ton olarak, ilham almak için bu rengin en doğal tonlarına başvurmanız doğru olur.

2 Sadece bu tonu bir iç mekana taşımak göz korkutucu görünebilir. Özellikle bu mekan modern olmak arzusundaysa. Bu durumda akıllıca bir yaklaşımla lilanın daha dumanlı alt tonlarına başvurun.

3 Lila, lavanta, mor ve Cezayir menekşesi tonları her daim dinginliğin ve rahatlamanın anımsatıcısı olmuştur.

Neyse ki bu sezona da damgalarını vuracak gibiler; özellikle de lila tonları. Siz onları klişeleşmiş bir şekilde yatak odalarında mı kullanacağım diye de düşünmeyin! Salonlarda da gayet iyi sonuçlar veriyorlar. Grimsi lilalar morun alt ve yumuşak tonlarıdır. Hem sanat eserleri için mükemmel birer fon oluştururlar, hem de rahatlatıcı ve dinlendirici çevreler yaratırlar.

5 Ama henüz bu rengi duvarlarıma taşıyacak kadar cesaretim yok diyorsanız, mobilya veya aksesuarlarınızda da kullanabilirsiniz.

Kim korkar renkten?

Özellikle yaz mevsimi çarpıcı renkleri dekorasyona taşımak için ideal bir dönemdir. Mekanın rengini değiştirmek için en hızlı ve pratik adım tekstillerle atılır. Yastık kılıfları, kilimler, perdeler ve koltuk kılıflarıyla sadece birkaç dakikada sonuca ulaşabilirsiniz.

RAHATLAMA MODU

Açık mekanlar, pastel renklerdeki mobilyalar ve iri dikişleriyle özel ısmarlama elbise gibi duran koltukları sayesinde bu modası geçmiş Madrid evi; Make Sense Studio imzasıyla modern, tazelik duygusu aşılayan ve güncellenmiş bir havaya bürünmüş

YENİ BOYA BADANA RENKLERİ POZİTİF RENKLER_3.jpgYENİ BOYA BADANA RENKLERİ POZİTİF RENKLER_4.jpgYENİ BOYA BADANA RENKLERİ POZİTİF RENKLER_15.jpgYENİ BOYA BADANA RENKLERİ POZİTİF RENKLER_13.jpgYENİ BOYA BADANA RENKLERİ POZİTİF RENKLER_2.jpg

Yorum Yaz