Yeni nesil modern halı modelleri

2014 yeni nesil modern halı modelleri şık ve çağdaş desenleriyle göz kamaştırıyor. 2014 yeni nesil modern halı modelleri klasik ve modern tarzın bir arada kullanılmasıyla halı dünyasına yeni bir nefes getirdi. Halı tasarımcıları genellikle halıların arka plan rengi olarak bej ve tonlarını tercih etmektedir.

Bunun üzerine çeşitli desenler işlenerek ve doğru kesimler uygulanarak farklı tarz modern halı modelleri elde edilebilir. Sayısız renk, desen ve dokudaki yeni nesil halı modelleri iç mekan tasarımında odak noktası haline gelmektedir.

2014 yeni nesil halı trendinde pastel ve nötr renklerin üzerinde daha fazla desen ve işlemenin yer aldığı halılar ön plana çıkıyor. Desenlerde soft yeşil, uçuk sarı ve mavinin farklı tonlarına ağırlıklı olarak yer verilmekte. Yeni nesil halıların en belirgin özelliği katmanlı renkleri ve yumuşak dokusudur.

Halılarda yaprak, çiçek, dal gibi desenlerin kullanımı mekanda benzer desenler taşıyan diğer eşyalarla uyum sağlanması bakımından önemlidir. Yeni nesil modern halı modelleri bu özellikleri sayesinde mekanların dekorasyonunda başarılı bir şekilde kullanılabilir.

Evinizdeki her eşyanın aynı desende olmasını elbette sağlamanız pek mümkün değildir. Fakat bazı yöntemler ile desenler farklı olsa da evinizde bir uyum sağlayabilirsiniz. Mesela renkle sayesinde bu uyum rahatlıkla sağlanabilir. Dekore edeceğiniz yerde renk uyumlarına dikkat edersiniz desenler farklı bile olsa bu göze çarpmayacaktır. Odanızda tercih ettiğiniz renkler turuncu ise bu renge uyumlu eşyalar kullanmanız bu uyumu sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Yeni nesil modern halı modelleri ResimleriYorum Yaz

15 − 5 =