Yerli Ünlülerin Ev Dekorasyonları

Swan, dileklerin gerçek olduğu, gelenlerin içinde kendini iyi hissettiği bir mekan. Her şey sevgi, keyif ve özenle yapılıyor veya seçiliyor. Yaptıkları işe, ürünlerine aşık tasarımcılar, ustalar ve üreticilerin enerjisi var her köşesinde.

Turhan ile birlikte kurduk.

Elif Turhan, bir piyanist. 30 yıllık piyano öğretmeni, Kurtalan Ekspres’in yıllarca üyesi ve Barış Manco’nun meşhur Elif Abla’sı. Ve hep birçok sanat dalıyla iç içe. 15 yıl önce bu tutkusuna Seçkin Pirim’den aldığı eğitimle farklı bir yol açtı. Heykel sergileri, tasarım ürünler, özel projeler derken atölyesinden çıkamaz hale geldi.

Diğer yandan kutlama organizasyonlarım, paketlerim, kurdelelerim, dünyadan tasarımcı dostlarım evime sığmaz oldu.

Seyahat sandığım doldu taştı.

Biz de bu güzellikleri özel bir ortamda daha çok dostla paylaşalım istedik.

Bize tasarımlarınızdan ve ürün çeşitliliğinden bahseder misiniz?

Kimi projelerde ortak düşünceden doğan tasarımlar olsa da, genel olarak sanat ve tasarım yönü Elif’in eseri. Tek heykeller, yine tek tek elleriyle yaptığı sınırlı sayıda yarı seri dekorasyon ve sofra sanatı ürünleri, döküm olarak seri ürettiği eserler, ayrıca özel proje ve tasarımlar… ‘Birds Flying High’ koleksiyonu birçok ülkede büyük beğeni kazanırken Swan’ın en önemli ve vazgeçilmez parçası oldu.

Burçlara farklı bir yaklaşım ‘Book of Felicity’ ve çok yeni ‘Waiting’ koleksiyonları da çok ilgi görüyor. Marka ve mağazanın konsepti, uluslararası markalar, aileye katılacak tasarımların belirlenmesi ve yurtdışı projeleri yürütüyorum. Bize bu keyifli yolculuğumuzda birçok sanatçı ve tasarımcı eşlik ediyor. iç mimar Yener Turhan’ın mutlu heykelcikleri ve dekorasyon aksesuarları Swan’ın minimal yapısına kıpır kıpır bir ruh katıyor.

Arka bahçe saklı bir cennet köşesi. Burada yer alan masa Jale Kalkanlı tasarımı. Üstündeki muhteşem Kokedamalar, Paris’deki çiçek dükkanı Aquaphyte’ye ait.

Masanın altındaki heykeller sanatçı Elif Turhan imzasını taşıyor. Yer döşemesi ise Yıldız Çini’den.

Tasarımlarınızı yaparken nelerden ilham alıyorsunuz?

Elif, yaratmadan ve üretmeden duramıyor. Kimi zaman elindeki bir kağıt parçası muhteşem bir origami heykele dönüşürken, bazen üstünde bir aile arması tüm ihtişamıyla beliriveriyor. Çamurlar kuşlara dönüşüyor; tellere dizip villaların, otellerin içinde uçuruyor. Bitmez tükenmez devri alemim, yaşadığım şehirler de ilhamımıza katkıda bulunuyor. Tasarımlarınızın son halini alıncaya dek geçen süreci nasıl tanımlarsınız? Sanatla yaşayan bir aileyiz. Aile toplantılarımızda herkes elindeki sanatı diğeriyle paylaşır.

Annemin ‘Mutlu Yüz’ heykel ailesinin son üyesi hayranlıkla incelenirken, diğer yandan yeni projemizle ilgili çözüm arayışına herkes bir fikir yürütüyor. Sonra teyzemin onlarca sanatı ve becerilerinden en yenisi keşfediliyor. Çamurlar, boyalar, tualler, fırçalar, teller, ipler evlerimizin vazgeçilmezi. Tasarım fikirleri bu ortamlarda, Elif ile upuzun çalışma sohbetlerimizde ya da sadece birimizden doğuyor. Sonra üzerinde günler geceler çalışılıyor. Birçok aşamada iletişimdeyiz ve fikri, tasarımı birlikte besliyoruz. Mağazanızı ziyaret eden birisi burada neler bulabilir?

Sanat eserleri, dekorasyon ürünleri; sofra, hediye, çiçek ve ağırlama sanatları; seyahat sandığı, aydınlatma, davet konsept tasarımı; davet ürün tasarım ve üretimi; Uğur, dilek ve kutlama.

Yerli ünlülerin ev dekorasyonları_5.jpgYerli ünlülerin ev dekorasyonları_2.jpgYerli ünlülerin ev dekorasyonları_3.jpgYerli ünlülerin ev dekorasyonları_0.jpgYerli ünlülerin ev dekorasyonları_4.jpgYerli ünlülerin ev dekorasyonları_9.jpgYerli ünlülerin ev dekorasyonları_13.jpgYerli ünlülerin ev dekorasyonları_12.jpgYerli ünlülerin ev dekorasyonları_14.jpgYerli ünlülerin ev dekorasyonları_26.jpgYerli ünlülerin ev dekorasyonları_27.jpgYerli ünlülerin ev dekorasyonları_24.jpgYerli ünlülerin ev dekorasyonları_25.jpgYerli ünlülerin ev dekorasyonları_6.jpg

Yorum Yaz