Yorgan Modelleri 2014

yorgan-modelleri (22)

Günümüzde artık eskisi gibi anne babalar tarafından özel yaptırılan ağır-büyük atlas yorganlar kullanılmamakta hatta verilse dahi dolap içinde kalmaktadır. Yorgan modelleri konusunda da birçok alternatif ürün üretilmekte ve ihtiyaca göre tüketiciye sunulmaktadır.

Yorgan seçmekte zor bir iştir. Hangi mevsimde kullanılacağı, kullanan kişinin yapısı, alerjisi var mı, ne tür kumaş ya da tüyden kullanabiliyor, bunlar önemli ayrıntılardır. Piyasada birçok farklı boyutta ve farklı malzemelerden üretilmiş yorgan modelleri bulunmaktadır.İhtiyaçlarımıza cevap verebilecek uygun yorganı seçerken göz önüne almamız gerekenkriterler ise; Yattığınız mekânın ısı durumu, kalın ya da ince yapılı olması, anti-alerjik özelliğinin bulunması, ebatları, dokusunun yumuşaklığı, verdiği sıcaklı ve rahat kullanım kolaylığı sağlaması.

Ayrıca günümüzde yorgan modelleri içinde oldukça fazla tercih edilen modeller arasında kaz tüyü yorganlarda bulunmaktadır. Daha ince hafif ama oldukça fazla ısıtan bu modeller, kış ayları için tercih sebeplerindendir. Yorganın hava alma özelliğinin bulunması ve yıkanabilir olması da önemlidir. Optimal sıcaklık seviyesini koruyabilen modeller seçilmelidir. Yorganın tüy çıkarmamasına, dokusunun sıkı dokunmuş olmasına da dikkat edilmelidir.

Yorgan Modelleri 2014 ResimleriYorum Yaz

+ 1 = 7